Ataka įvyko ant Vestminsterio tilto, šalia Didžiojo Beno laikrodžio bokšto – vieno iš Jungtinės Karalystės sostinės simbolių, pritraukiančio milijonus turistų, stūksančio virš Parlamento rūmų.
Užpuolikas automobiliu rėžėsi į pėsčiuosius ant tilto, o vėliau sudaužė mašiną atsitrenkęs į tvorą, juosiančią budriai saugomą parlamento rūmų kompleksą.
Vėliau peiliu ginkluotas užpuolikas įbėgo pro vartus ir mirtinai subadė 48 metų policininką, kol galiausiai buvo nušautas kito pareigūno.
Šis išpuolis Britanijos valdžios centre iš pradžių sukrėtė, po to pasėjo paniką.
Ministrė pirmininkė Theresa May (Tereza Mei) savo ryžtingame kreipimesi pareiškė, kad ši „šlykšti ir nedora“ ataka ketvirtadienį nesutrikdys parlamento darbo.
Po nepaprastojo ministrų kabineto posėdžio kalbėdama prie savo rezidencijos Dauningo gatvėje Th.May sakė, kad parengties išpuoliams lygis Britanijoje nebus keičiamas.
„Toliau judėsime į priekį visi kartu, niekada nepasiduodami terorui ir niekada neleisdami neapykantos ir blogio balsams mus supriešinti“, – sakė juodai apsirengusi vyriausybės vadovė.
Atakos metu premjerė buvo parlamento pastate. Pastebėta, kaip ji buvo nuvesta į sidabrinės spalvos automobilį, kai netoliese, regis, pasigirdo šūviai, pranešė Britanijos žiniasklaida.
„Su islamistais susijęs terorizmas“
Britanijos kovos su terorizmu aukščiausio rango pareigūnas Markas Rowley (Markas Roulis) sakė, kad tarp keturių žuvusių žmonių buvo parlamento kompleksą saugojęs policininkas.
„Mūsų prielaida – su islamistais susijęs terorizmas“, – M.Rowley sakė žurnalistams.
Pasak jo, tyrėjai mano žinantys užpuoliko tapatybę, o išpuolio vietoje naktį tebedirbo policija.
M.Rowley taip pat įvardijo žuvusį policininką – išpuolio auka tapo 48 metų Keithas Palmeris (Kitas Palmeris).
Karalienė Elizabeth II (Elzbieta II) ketvirtadienį atidėjo planuotą dalyvavimą ceremonijoje, per kurią bus atidaryta nauja Londono policijos būstinė. Po šio įvykio policijos vėliava buvo nuleista iki pusės stiebo.
Ši ataka buvo įvykdytą praėjus lygiai metams po džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) dvigubo sprogdinimo Briuselyje, taip pat po virtinės pražūtingų išpuolių Europoje, iki šiol aplenkdavusių Britaniją.
Parlamento kompleksas kelias valandas buvo uždarytas. Vėliau šimtai įstatymų leidėjų ir lankytojų buvo evakuoti į šalimais esančią Vestminsterio abatiją ir sostinės policijos būstinę.
Į įvykio vietą atskrido greitosios pagalbos sraigtasparnis, o policija atitvėrė didelę teritoriją. Turistai, buvę populiariame apžvalgos rate „London Eye“ (Londono akis), per šį incidentą ilgiau nei valandą buvo įstrigę iki 135 metrų aukštyje.
„Mačiau tris ant žemės gulinčius kūnus ir daugybę policininkų. Buvo išties baugu“, – sakė iš JAV atvykęs 16-metis Jackas Hutchinsonas (Džekas Hačinsonas), kuris buvo įstrigęs apžvalgos rate kartu su tėvais.
Užsienio reikalų ministerijos aukšto rango pareigūnas Tobias Ellwoodas (Tobijas Elvudas), kurio brolis žuvo 2002 metais per sprogdinimą Balio saloje, mėgino suteikti pirmąją pagalbą mirtinai sužeistam policininkui ir nuotraukose matomas išsitepęs veidą krauju.
Londonas, kovo 23 d. (AFP-BNS).
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.